«شلیک» وزارت ورزش به استقلال ایران با «هدف» قرار دادن «فدراسیون تیراندازی»

بصیرنیوز،پس از اینکه دیوان عدالت اداری اعلام کرد مهدی هاشمی به دلیل دوشغله بودن در زمان انتخابش به عنوان رئیس فدراسیون تیراندازی نمی‌تواند به عنوان رئیس فدراسیون فعالیت کند، وزارت ورزش  از فدراسیون جهانی تیراندازی استعلام گرفته و از آنها در این باره کسب تکلیف کرد. این موضوعی بود که مهدی هاشمی رئیس فدراسیون تیراندازی در تاریخ ۱۰ مهر ماه اعلام کرد و گفت: «متاسفانه وزارت ورزش این موضوع را از فدراسیون جهانی استعلام کرده است که معنای این کار را نمی‌دانم. چرا یک موضوع داخلی را به خارج از کشور کشانده‌اند؟ این در حالی است که ما برای اینکه مشکلی نباشد جواب نامه فدراسیون جهانی را ندادیم اما وزارت ورزش خودش این موضوع را در مجامع بین‌المللی مطرح می‌کند که به ضرر خودش و کشور است.»

این اتفاق در حالی رخ داد که دیوان عدالت اداری نهادی است که زیر نظر قوه قضائیه فعالیت می‎کند. مجامع جهانی ورزشی، وقتی موضوع داخلی یک کشور، قضایی باشد به دلیل اینکه مرتبط به قوانین داخلی همان کشور است،  هیچ‌گونه دخالت نمی‌کنند، حالا چه تفکری در وزارت ورزش و جوانان وجود دارد که برای اجرای قوانین داخلی کشور از فدراسیون جهانی استعلام می‎گیرند، طنز تلخ این ورزش است و تلخ‌تر از آن، این است که حدود ۴۰ روز از این کار می‌گذرد اما مسئولان وزارت ورزش هیچ اظهار نظر رسمی در این باره نکرده‌اند.

امروز یکی از زیر شاخه‎های قوه قضائیه یعنی دیوان عدالت اداری در خصوص انتخابات فدراسیون تیراندازی حکم صادر کرده و همه چیز واضح است. یک نهاد قضایی حکمی را صادر کرده و این همه تعلل و سکوت برای چیست؟ چرا باید وزارت ورزش از نهادهای خارج از کشور در این باره استعلام کند؟ آیا افرادی که در وزارت ورزش حضور دارند، از این موضوع ساده بی‌اطلاع هستند یا نیت دیگری داشتند که با فدراسیون جهانی مکاتبه کردند؟

با امیررضا خادم معاون حقوقی وزارت ورزش و جوانان تماس گرفتیم و وی در پاسخ اظهار داشت که در این خصوص با سجادی معاون قهرمانی وزارت ورزش صحبت کنید. سجادی هم که همانند همیشه پاسخگو نبود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا