معاون وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد

کاهش قیمت برنج با افزایش تولید و واردات/کشاورزان مازندرانی تمکن مالی ندارند

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه با افزایش تولید و واردات برنج قیمت این محصول کاهش پیدا می‌کند گفت: کشاورزان مازندرانی تمکن مالی لازم را ندارند.

به گزارش بصیرنیوز، علیرضا مهاجر معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهارکرد: امیدواریم که طی سال‌های آینده هم کشت و هم برداشت برنج به‌صورت مکانیزه انجام شود که البته این کار سختی نیست و پیش‌بینی ما این است که تا سه سال آینده این امر تحقق پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: طی دستوری که وزیر جهاد کشاورزی برای کشت قراردادی دادند، هدف این است که تولید افزایش پیدا کرده و نهاده‌ها به موقع و به میزان کافی در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

معاون امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی تصریح کرد: باتوجه به اینکه سطح اراضی شالیزاری در استان مازندران کوچک بوده و کشاورزان مازندرانی تمکن مالی لازم را ندارند دولت به‌دنبال حمایت از این کشاورزان است.

مهاجر یادآورشد: با افزایش تولید برنج در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان و همچنین واردات برنج، قیمت این محصول کاهش پیدا می‌کند.

پیش‌بینی برداشت مکانیزه برنج در ۹۵ درصد از شالیزارهای مازندران

همچنین حسن عنایتی رئیس سازمان جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهارکرد: خوشبختانه امسال کشاورزان مازندرانی در کشت مکانیزه ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشتند و ۱۴۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری مازندران به زیر کشت مکانیزه رفت.

وی خاطرنشان کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود ۹۵ درصد از برداشت‌های امسال در اراضی شالیزاری مازندران به صورت مکانیزه با کمباین‌های مخصوص غلات صورت گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در مرحله اول برای توسعه مکانیزاسیون به مازندران تخصیص داده شد که کشاورزان درحال معرفی برای دریافت ماشین‌آلات هستند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا