امام جمعه سرخ‌رود:

مادران شهدا مسیر حضرت زهرا(س) را طی کردند/نقش مهم دختران و مادران در تمدن‌سازی جامعه نوین اسلامی

امام جمعه سرخ‌رود با اشاره به اینکه مادران شهدا مسیر حضرت زهرا(س) را طی کردند بر نقش مهم دختران و مادران در تمدن‌سازی جامعه نوین اسلامی تاکید کرد.

به گزارش بصیرنیوز، مراسم سه ساله امام حسین (ع) عصر دیروز(دوشنبه) در حرم مطهر امامزاده سید محمد(ع) فریدونکنار با حضور خواهران و با سخنرانی حجت‌الاسلام تقی‌زاده امام جمعه سرخ‌رود و مداحی مداحان آقاجانی و رحیمی برگزار شد.

حجت‌الاسلام مهدی تقی‌زاده امام جمعه سرخ‌رود در این مراسم با اشاره به جایگاه و منزلت زن در قرآن اظهارکرد: شخصیت و رسالت مادر حضرت موسی و وحی که بر ایشان شد، شخصیت حضرت آسیه، حضرت مریم، حضرت خدیجه بابت تمام رشادت‌ها و جلوه های ویژه ایشان، حضرت زهرا(س)، جریان حجاب زینب(س) بر کسی پوشیده نیست.

وی خاطرنشان کرد: در عصر کنونی و رویش انقلاب اسلامی مادران شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم، مادرانی که سه یا چهار شهید در راه اسلام  داده‌اند همان مسیر حضرت زهرا(س) را طی کرده‌اند.

امام جمعه سرخ‌رود با بیان تمثیلی از صبوری مادران شهدا، تصریح کرد: مادران شهدایی که سه فرزند شهید تقدیم انقلاب و اسلام کرده‌اند اما زینب‌وار در پاسخ به اینکه چگونه دوری فرزندان خود را تحمل می‌کنند اذعان دارند که ما فرزندان خود را در راه خدا داده‌ایم و اینگونه تحمل سختی دوری بر ما آسان می‌شود.

تقی‌زاده بر نقش مهم دختران و مادران امروز تاکید کرد و گفت: امروز دختران و مادران در به ظهور رساندن نظام مقدس جمهوری اسلامی به تمدن جامعه نوین اسلامی وظایفی از جمله تبعیت از حضرت زهرا(س)، حجاب ایشان، ترویج تفکرشان و زهرا گونه زندگی کردن دارند.

وی عنوان داشت: امروز در مقابل رسالت حضرت رقیه(س) و تربیت رقیه‌های زمان و ترویج تفکر ایشان وظایف مهمی بر عهده داریم.

گفتنی ا‌ست این مراسم به میزبانی هیئت محبان حضرت علی‌اصغر(ع) و هیئت محبین حضرت زهرا(س) در حرم مطهر امامزاده سید محمد(ع) فریدونکنار برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا