رئیس‌کل دادگستری مازندران تاکید کرد:

لزوم استفاده از ظرفیت بندر فریدونکنار برای بارگیری و تخلیه کالاها

رئیس کل دادگستری مازندران، رئیس و دادستان و جمعی ازمدیران استانی در بازدید از بخش‌های مختلف بندر فریدونکنار وضعیت تخلیه، بارگیری و نگهداری کالاهای مختلف را بررسی کردند.

به گزارش بصیرنیوز، حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری در بازدید از بخش‌های مختلف بندر فریدونکنار گفت: دراجرای دستور رئیس محترم قوه قضائیه مبنی بر بازدیدهای مستمر و هدفمند از بنادر،گمرکات و انبارهای کالاهای وارداتی از بندر فریدونکنار بازدیدی صورت گرفت خوشبختانه ظرفیت بسیار خوبی برای تخلیه و بارگیری کالاها در این بندر وجود دارد و می‌تواند کمکی برای دو بندر نوشهر و امیرآباد باشد.

وی افزود: مسئولان بندر در بازدید ازاسکله، برخی سیلوها و انبارهای کالاهای وارداتی به برخی  مشکلاتی که وجود دارد اشاره کردند و امیدواریم دیگر مسئولان مرتبط اعم از استاندارد، جهادکشاورزی، دامپزشکی و ستاد جمع‌آوری اموال تملیکی به کمک بنادر و گمرکات بشتابند و کالاها را در اسرع وقت تعیین تکلیف کنند.

رئیس کل دادگستری استان تاکید کرد: مسئولان مرتبط باید موانع تخلیه و انتقال کالاهای وارد شده که عمدتا نهاده‌های دامی و کالاهای اساسی است را برطرف کنند تا بموقع و قبل از فاسد شدن به بازار عرضه شوند و سرمایه ملی و کالاهای اساسی در این مسیر فاسد و به هدر نرود.

شایان ذکر است، بندر فریدونکنار از سال ۱۳۶۹ بعنوان بندر به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و با اصلاحاتی در طرح از سال ۱۳۷۴ شروع و در پایان سال ۱۳۸۱ ساخت اسکله ، موج‌شکن‌ها و حوضچه آن به اتمام رسید که در دی ماه ۱۳۸۵ پس از بازدید ریاست محترم جمهور از استان شناسایی بندر فریدونکنار به‌عنوان مرز مجاز دریایی مورد تصویب قرار گرفت و در نیمه اول ۱۳۸۶ بندر فریدونکنار با توجه به اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و با اعمال حاکمیت سازمان بنادر و دریانوردی به بخش خصوصی واگذار شد.

بندر فریدونکنار یکی از بنادر شمال کشور می‌باشد که به لحاظ گسترش روز افزون مبادلات بازرگانی با کشورهای حاشیه دریای خزر، با اراضی حدود ۶۹ هکتار و با اهداف تجاری در سواحل زیبای مازندران با برخورداری از استعدادهای بسیار خوب و جاذبه‌های بی‌نظیر طبیعی و در ۱۰۰ کیلومتری اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران (بندر نوشهر ) تاسیس شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا