حس عاشقانه یک خادم در خیابان‌های مسیر اربعین؛

وقتی اسم امام حسین(ع) نجاتگر هلال احمر را به کربلا کشاند

یکی از نجاتگران جمعیت هلال احمر که در خیابان‌های نجف تا کربلا درحال خدمت‌رسانی به زائران هستند از حس عاشقانه خود برای ما گفتند.

به گزارش بصیرنیوز، لاله پروین یکی از نجاتگران جمعیت هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ما اظهارکرد: امسال قسمت من شد که با مرکز پزشکی حج و زیارت همکاری داشته و برای ارائه خدمات درمانی عازم کربلا شوم.

وی با اشاره به اینکه امسال سیل عظیمی از دوست‌داران و عاشقان امام حسین(ع) عازم سفر اربعین شدند، خاطرنشان کرد: درحالی که شرایط آب و هوایی امسال در عراق به شدت گرم است اما زائران با شور و اشتیاق وصف ناشدنی درحال پیاده‌روی به سمت کربلای معلی هستند.

نجاتگر جمعیت هلال احمر تصریح کرد: ما هم در زمینه فوریت‌های درمانی به اینجا آمده‌ایم تا خدمتی به زائران حسینی انجام داده باشیم.

پروین تاکید کرد: حس عاشقانه معنوی و اسم مبارک امام حسین(ع) دلیل قطعی است که انسان را از فضای آرام و خنک منازل به خیابان‌های نجف تا کربلا می‌کشاند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون به مدت سه روز است که درحال خدمت‌رسانی به زائران اربعین هستیم گفت: این خدمت‌رسانی تا ۲۰ روز آینده ادامه دارد.

این نجاتگر جمعیت هلال احمر تاکید کرد: پس از مدتی که به دلیل بیماری کرونا شرایط سفر اربعین مهیا نبود اما امسال مردم با شور و شوق و التهاب پا به این سفر گذاشتند که کم‌نظیر است.

پروین یادآورشد: حضور افراد کودک، سالخورده و یا معلول، جلوه‌های زیبایی را از عشق و ارادت به امام حسین(ع) را در این سرزمین به وجود آورده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا