واردات کدام کالاهای آمریکایی ممنوع است؟

بصیر ،رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران با بیان اینکه علاوه بر کالاهای مصرفی، واردات کالاهای دارای سبک زندگی آمریکایی نیزممنوع شده است، گفت: براساس بخشنامه وزیر صنعت، ورود کالاهای مصرفی و کالاهایی که نماد زندگی آمریکایی دارند، هر دو ممنوع است.

یدالله صادقی با اعلام این خبر، درباره شرایط اجرای بخشنامه اخیر وزیر صنعت درباره ممنوعیت ورود کالاهای مصرفی آمریکایی، اظهار کرد: بر اساس بخشنامه آقای نعمت‌‌زاده عرضه کالاهای مصرفی آمریکایی که نماد آمریکایی دارند در بازار ایران ممنوع شده و بخشنامه های آن به معاونت امور اقتصادی و بازرگانی وزارت صنعت و سازمان توسعه تجارت ابلاغ شده است.

وی افزود: ما نیز براساس این بخشنامه نمایندگی شرکت‌های عرضه کننده کالاهای آمریکایی را ثبت نمی‌کنیم و در سایر قسمت‌های وزارتخانه نیز این ممنوعیت برقرار خواهد شد.

رئیس مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران ادامه داد: بر این اساس، به طور کلی برای ورود کالاهای آمریکایی به کشور محدودیت و در بخش مصرفی ممنوعیت اعمال می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که منظور از کالاهایی که نماد آمریکایی دارند چیست؟ خاطر نشان کرد: منظور از نماد همان برند یا نشانه است که در عین حال سبک زندگی آمریکایی را نیز به سایر کشورها می‌برد.

صادقی گفت: براساس این بخشنامه وزیر صنعت، ورود کالاهای مصرفی و کالاهای که نماد زندگی آمریکایی هستند، در هر دو بخش ممنوع شده است.

وی یادآورشد، اکثر برند‌های آمریکایی نیز عرضه کننده کالاهای مصرفی بوده و اجازه ورود به کشور ما ندارند.

خبر ایرانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا