نرخ جریمه‌های رانندگی افزایش می‌یابد؟

بصیر ،محمدحسین حمیدی با اشاره به آخرین تمهیدات پلیس راهنمایی و رانندگی گفت: پلیس با توجه به ظرفیت های قانونی حداکثر تلاش خود را برای اعمال نظارت بر رفتار رانندگان پرتخلف و ارتقای ایمنی عبور و مرور خودروها انجام می دهد تا تصادفات رانندگی را به حداقل برساند لذا خروجی اقداماتی که طی سال های اخیر در این راستا انجام شده قابل مشاهده است اما کافی نیست.
وی افزود: قانون راهنمایی و رانندگی بعد از ۴۰ سال از زمان تصویب خوشبختانه ۴ سال گذشته اصلاح شد که تحرک خوبی را در حوزه ایمنی ایجاد کرد اما ایراداتی دارد که نیازمند اصلاح مجدد است.

حمیدی به افزایش نرخ جریمه ها اشاره کرد و گفت: طبق قانون هر سه سال یکبار نرخ جریمه های رانندگی باید افزایش یابد که از اسفند ۹۳ باید به تناسب تورم اعمال می شد اما متاسفانه هنوز محقق نشده است.
وی افزود: در این زمینه تاکید پلیس راه، وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور و وزارت دادگستری بر ارتقای اقدامات بازدارنده برای جلوگیری از تخلفات رانندگی است اما افزایش نرخ جریمه های رانندگی در کمیسیون اجتماعی دولت همچنان در حال بررسی بوده و هنوز نتیجه ای از آن به دست نیامده است.
وی تجهیز محورهای شریانی کشور به سامانه های ثبت تخلفات رانندگی را از دیگر اقدامات بازدارنده در جهت کنترل تخلفات رانندگی و کاهش تصادفات عنوان کرد و گفت: ۷۰ درصد از تصادفات رانندگی ناشی از عامل انسانی است لذا باید در جهت تغییر رفتار پرخطر رانندگان اقدام کنیم.
حمیدی با بیان اینکه در حال حاضر با همکاری پلیس راه و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای حدود ۴۰۰ دوربین ثبت تخلفات رانندگی در محورهای شریانی کشور نصب شده است گفت: با اقدامات وزارت راه و شهرسازی ۱۸۷۹ سامانه ثبت تخلف تا سال ۹۷ در محورهای شریانی کشور نصب می شوند.
رئیس پلیس راه راهور ناجا با بیان اینکه اولویت نصب این دوربین ها در مسیرهای پرتردد و پرتصادف است افزود: عملیات اجرایی نصب برخی از این دوربین ها آغاز شده و تا پایان امسال برخی محورهای اصلی کشور به بیش از ۲۰۰ سامانه ثبت تخلف تجهیز می شوند تا شاهد تغییر رفتار پرخطر برخی رانندگان باشیم.

خبر ایرانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا