هزینه هر تروریست برای آمریکا

بصیر ،واشنگتن می‌گوید سلاح‌های جدیدی را برای گروه‌های تروریستی فعال در سوریه فرستاده است. این در حالی است که ماه گذشته نیز اعلام شد آمریکا 50 تن سلاح و مهمات برای شورشیان در سوریه فرستاده بود.

یک سخنگوی ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا گفت: سلاح های جدیدی برای «نیروهای دموکراتیک» سوریه جهت مبارزه با داعش ارسال شده است. به گفته این منبع، هر چند جزئیات آن هنوز فاش نشده، اما آمریکا تاکنون بارها برای نیروهای به اصطلاح میانه رو سلاح و مهمات فرستاده که در نهایت به دست تروریست های داعش افتاده است. نیروهای دموکراتیک به اصطلاح شامل گروه های عشایر عرب، کردها و نیروهای شورشی سوریه است که با دولت مرکزی می جنگند.
فرانسوا اولاند رئیس جمهور فرانسه نیز پنجشنبه گفت کشورش به زودی ناو هواپیمابر شارل دوگل را برای کمک به نیروهای دموکراتیک سوریه برای مقابله با داعش خواهد فرستاد.
هر مزدور 2 میلیون دلار
کشورهای غربی و در راس آنها آمریکا تاکنون بارها به بهانه مبارزه با داعش برای گروه های شورشی سلاح و مهمات فرستاده اند. این امر نه تنها کمکی به حل بحران سوریه نکرده بلکه بر وخامت بیشتر آن افزوده است.
روز گذشته روزنامه آمریکایی «یو اس ای تودی» در گزارشی نوشت: وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) تاکنون برای هر مزدور دو میلیون دلار هزینه کرده است. به گزارش این منبع، پنتاگون در سال 2015 مبلغ 500 میلیون دلار برای آموزش3000 جنگجو و تجهیز آنان اختصاص داد و قرار بود از سال آینده نیز سالانه5000 جنگجو را به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش آموزش داده و به سلاح و مهمات آمریکایی مجهز کند. اما این برنامه پس از هزینه کردن 384 میلیون دلار تعطیل شد، زیرا از 180 مزدور برگزیده شده، آموزش دیده و تجهیز شده، فقط 145 نفر در این برنامه باقی ماندند و از میان آنها فقط 95 نفر در سوریه می جنگند.
این در حالی است که به گزارش رسانه های غربی، یک گروه از این تروریست های آموزش دیده در ماه سپتامبر، یک چهارم تسلیحات، مهمات و خودروهایی را که دولت آمریکا در اختیار آنان قرار داده بوده، برای عبور امن از میان سرزمین های تحت اشغال داعش ، تسلیم این گروه کرد.
بحران سوریه که از سال 2011 با تهاجم گسترده گروه های تروریستی مورد حمایت غرب و حامیان منطقه ای آن برای سرنگونی حکومت سوریه آغاز شد، اکنون وارد پنجمین سال خود شده است.
خبر ایرانی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا