کفاشیان: با رفع مشکل ویزا، بانوان فوتسالیست به گواتمالا اعزام می‌شوند

بصیر ،علی کفاشیان، رییس فدراسیون فو‌تبا‌ل که در امارات به سر می‌برد، اظها‌رکرد: پس از دستور رییس محترم جمهور مبنی بر رفع مشکلات ویزا برای تیم ‌ملی فوتسال بانوان و پیگیری‌های وزارت امور خارجه و وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فو‌تبا‌ل نیز با هماهنگی این دو وزارتخانه برای اعزام تیم فوتسال بانوان به رقابت‌های جهانی گواتمالا اقدام خواهد کرد.

وی تاکید کرد: پس از دستور رییس جمهور طی تماس تلفنی با معاون وزیر امور خارجه، ایشان قول مساعد داد که مشکلات ویزای تیم ‌ملی فوتسال بانوان با پیگیری‌های وزارت امور خارجه رفع شود.

کفاشیان اظهار کرد: بر این اساس فدراسیون فوتبال این آمادگی را دارد که با رفع مشکل ویزا تیم ملی فوتسال بانوان را به رقابت‌های گواتمالا اعزام کند.

هم‌چنین حسینی، مدیر روابط عمومی فدراسیون فو‌تبا‌ل نیز درباره چگونگی همکاری فدراسیون فو‌تبا‌ل با وزارت خارجه و وزارت ورزش و جوانان برای اعزام تیم ‌ملی فوتسال بانوان، اظها‌ر کرد: پس از این که مشکل روادید برای اعزام تیم ‌ملی فوتسال بانوان ایجاد شد طی مکاتبه‌ای با وزارت ورزش و جوانان اعلام کردیم که دلیل عدم اعزام بانوان به گواتمالا مشکل ویزای این تیم است که در نهایت با پیگیری‌های وزارت ورزش و جوانان و درپی آن دستور ویژه‌ رییس محترم جمهور تلاش‌ها برای اخذ ویزای فرودگاهی تیم ‌ملی بانوان آغاز شده است.

وی گفت: در مکاتبات اولیه‌ای که ما با گواتمالا داشته‌ایم آنها اعلام کرده بودند که برای اخذ ویزا باید به مکزیک یا آلمان مراجعه شود از آنجایی که آلمان ویزای شینگن می‌خواهد امکان اخذ ویزای شینگن برای تیم جهت حضور در آلمان و انجام مقدمات گرفتن ویزای گواتمالا زمان‌بر بود، لذا موضوع حضور تیم در آلمان منتفی شد.

حسینی ا‌دا‌مه‌ داد: بحث حضور تیم ‌ملی در مکزیک و گرفتن روادید گواتمالا نیز در دستور کار بود اما به جهت هزینه‌های سنگین که این سفر می‌توانست داشته باشد فدراسیون در تلاش بود تا بتواند از راهی دیگر ویزای گواتمالا را اخذ کند که متاسفانه مسئولان گواتمالا همکاری‌های لازم را با فدراسیون فوتبال انجام ندادند اما اکنون با پیگیری وزارتین این امکان فراهم شده که فدراسیون فوتبال نیز از آن استقبال می‌کند.

خدمت

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا