قابل توجه مدیران کل ارشاد و راه و شهرسازی مازندران؛

پیشرفت مجتمع نیایش فریدونکنار لاک‌پشتی است/تاخیر 2 ساله در اجرای مصوبه پروژه 13 ساله

آنچه که در روند اجرای پروژه مجتمع نیایش فریدونکنار مشهود است ضعف سیستم نظارتی دولتی بر پیمانکاران است که نمی‌توانند اهرم فشار قوی داشته باشند.

به گزارش بصیرنیوز، پروژه مجتمع فرهنگی هنری نیایش فریدونکنار که از سال 1390 کلنگ آن بر زمین زده شد، هنوز پس از گذشت 13 سال به مرحله بهره‌برداری نرسیده است.

درحالی که عملیات اجرایی این پروژه قبل از دولت سیزدهم بسیار به‌کندی پیش می‌رفت اما پس از بر سر کار آمدن شهید رئیسی و البته پیگیری‌های نماینده مجلس سرعت قابل توجهی پیدا کرد.

در سال 1401 که حسینی‌پور استاندار وقت مازندران به فریدونکنار سفر کرده بود دستور داد تا با پیگیری  اداره کل راه و شهرسازی استان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، فاز نخست و بخش‌های اداری این پروژه تا پایان همان سال به بهره‌برداری برسد و فاز دوم که شامل سالن اجتماعات است به یک سال دیگر موکول شود.

اما همچنان پس از گذشت دو سال از این مصوبه شاهد هیچ اتفاق خاصی در این پروژه نیستیم و درحالی که قرار بود کل پروژه تا پایان سال 1402 به اتمام برسد اما هنوز بخش اداری این پروژه نیز نیمه‌کاره است.

صبح امروز(یکشنبه) نماینده مجلس به همراه فرماندار و جمعی از مسئولان فریدونکنار با حضور در محل پروژه از آن بازدید داشتند.

انتقاد نماینده مجلس از پیمانکار بدقول

علی‌اصغر باقرزاده  در حاشیه بازدید از این پروژه و در جمع خبرنگاران اظهارکرد: متاسفانه پروژه مجتمع فرهنگی و هنری نیایش یکی از پروژه‌هایی است که سال‌ها به طول انجامیده و اهالی فرهنگ و هنر چشم انتظار اتمام آن هستند.

وی خاطرنشان کرد: طی بازدیدی که از پروژه داشتیم متاسفانه روند اجرای آن توسط پیمانکار کند پیش می‌رود و به قول‌هایی که داده عمل نکردند که با تذکراتی که دادیم مجددا متعهد شدند که در اسرع وقت به تعهداتشان عمل کنند.

اعتبار لازم را تامین می‌کنیم

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس تصریح کرد: تمام تلاشمان را به‌کار می‌گیریم که اعتبار لازم را برای اتمام این پروژه تامین کنیم.

باقرزاده ادامه داد: پیمانکار قول داده تعهداتی که در مسئولیت او است طی یک ماه آینده انجام دهد و ما هم باز ماه آینده از این پروژه بازدید می‌کنیم تا ببینیم در چه وضعیتی است.

وی گفت: باتوجه به اینکه پروژه متعلق به اداره کل راه و شهرسازی مازندران است و این اداره کل باید نقش نظارتی بر اجرای پروژه داشته باشد پیگیری لازم را از مسئولان استانی انجام دهم.

به گزارش بصیرنیوز، آنچه که در روند اجرای پروژه مجتمع نیایش مشهود است ضعف سیستم نظارتی دولتی بر پیمانکاران است که نمی‌توانند اهرم فشار قوی داشته باشند و به‌علت پیمان‌های ضعیفی که منعقد می‌شود، پیمانکار به راحتی از مسئولیت خود شانه‌خالی می‌کند و هیچ قانونی نمی‌تواند آن‌ها را به چالش بکشد.

اما با این حال اداره کل راه و شهرسازی مازندران به‌عنوان مجری و ناظر پروژه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به‌عنوان بهره‌بردار باید با عزمی قوی‌تر و نظارت بیشتر نسبت به تکمیل مجتمع فرهنگی و هنری نیایش که از مطالبه‌های جدی اهالی فرهنگ و هنر و رسانه فریدونکنار است اقدام کنند.

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا